Çarşamba, 26 Şubat 2020
- - - - - -

Antalyada Araç Kiralama Koşulları

A+ R A-

ANTALYA ARAÇ KİRALAMA - KİRALAMA KOŞULLARI

OTO KİRALAMA KURAL VE KOŞULLARI

Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamaları;

Opalay Araç Kiralama Limited Şirketinden, araç kiralamak isteyen müşterilerimizin, en az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip ve 18 yaşını doldurmaları gerekmektedir.

Kiralama Süresi;

Opalay Araç Kiralama Limited Şirketinde, En az kiralama süresi 24 saatir.

Uzun Süreli Kiralama;

Opalay Araç Kiralama Limited Şirketinde, En az kiralama süresi 30 gündür.

Fiyatlara Dahil olan ve Olmayan Hususlar;

Opalay Araç Kiralama Limited Şirketinden araç kiralayan müşterilerimiz için;

Fiyatlara dahil olanlar;
  • Araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı
  • Yağlama ve teknik bakım giderleri
  • Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko)
  • Hırsızlık Sigortası
Fiyatlara dahil olmayanlar;
  • Tek-Yön Ücreti
  • Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti
  • Bebek Koltuğu Ücreti
  • %18 Katma Değer Vergisi

Tek -Yönlü Kiralamalar;

Opalay Araç Kiralama ve Limuzin Servisi Limited Şirketinden araç kiralayan müşterilerimiz, kiraladığı aracı başka bir şehirde iade etmek istemesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır.

İlave Sürücüler;

Opalay Araç Kiralama ve Limuzin Servisi Limited Şirketinden kiralanan aracı, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür.

Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı, ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Teslim Etme ve Teslim Alma;

Opalay Araç Kiralama ve Limuzin Servisi Limited Şirketinden araç kiralayan müşterilerimiz, kiraladıkları araçları, ofislerimizin bulunduğu şehir ve beldelerde, belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, istedikleri adres veya otelden ücretsiz olarak teslim alabilir veya teslim edebilirler.

Ancak ofisimizin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır.

Teslim Gecikmeleri;

Opalay Araç Kiralama ve Limuzin Servisi Limited Şirketinden araç kiralayan müşterilerimiz, kiraladıkları aracı, araç kira sözleşmesinde belirtilen teslim tarihinde ve saatinde iade etmek zorundadır.

Kiralanan Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için, sözleşmeye uygulanan araç kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük araç kira fiyatı alınır.

Ödeme;

Opalay Araç Kiralama ve Limuzin Servisi Limited Şirketinden araç kiralayan müşterilerimiz, Araç Kira tutarının tamamını, sözleşmenin başlangıcında nakit veya kredi kartlarından biri ile tahsil edilir.

Trafik Cezaları;

Opalay Araç Kiralama ve Limuzin Servisi limitet Şirketinden araç kiralayan müşterilerimizin, Trafik yasalarına uymamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Kiralanan araç, hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması halinde, geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

Havaalanı Hizmet Ücreti;

Opalay Araç Kiralama ve Limuzin Servisi Limitet Şirketinden araç kiralayan müşterilerimizin, kiraladıkları aracı Antalya ICF Hava Limanı Terminallerinden teslim almayı veya teslim etmeyi istemesi halinde, yapılacak Havaalanı Hizmeti ücretsizdir.

Diğer Hizmetler;

*Bebek Koltuğu gereksinimleri, 48 saat önce haber vermek koşulu ile temin edilir.

Önemli Notlar;

Aracın çalınması durumunda veya her hangi bir kaza neticesin de, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak hırsızlık ve/veya kaza/alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.